למה מדרסים בהתאמה אישית טובים?

מצבים אורתופדים רבים נגרמים לרוב מבעיות יציבה והליכה לא נכונה או מבעית קריסה של כפות הרגליים. פרונציה, סופינציה, פלטפוס, קשת גבוהה, רגלי X, רגלי O ועוד מונחים ששומעים אותם הרבה פעמים ואתם לא יודעים מה משמעותם, יכולים לגרום לכאבים ובטווח הארוך לבעיות אורתופדיות קשות.
בואו ננסה לעשות סדר ולהבין מהם הפציעות הנפוצות וכיצד מדרסים בהתאמה אישית יכולים לעזור.

פרונציה:

מתארת תנועה פנימה של כף הרגל, קריסה פנימה. לכולנו יש קשת אורכית ברגל, לחלקינו היא נמוכה וחלקינו זכו לקשת גבוהה. פרונציה היא תופעה הנוצרת בדריכת הרגל על הקרקע, כאשר הרגל נוטה פנימה כלפי הרגל השניה.

עודף פרונציה יכול לגרום לבעיות אורתופדיות, כאבים ופציעות כתוצאה מחוסר איזון של הגוף.

פלנטר פשאיטיס (Plantar Fasciitis):

הרצועה הפלנטרית מחברת בין עצם העקב והגידים המכופפים את האצבעות. כאשר רצועה זו נמתחת באופן קבוע (יתכן עקב קריסה פנימה - עודף פרונציה) היא עלולה להדלק. הכאבים המאפיינים הם כאבים בעקב אשר מוחמרים בבוקר ומשתחררים בתנועה. תמיכה נכונה של מדרסים בהתאמה אישית של תמיר כפיר יכולה לשחרר את המתח ברצועה ולזרז את החלמתה.

שין ספלינט:

כאבים בחלק הקדמי של השוק יכולים לנבוע ממגוון רחב של סיבות, אך אלו אופייניות יותר אצל ספורטאים או חיילים אשר מפעילים לחץ גדול ומאמץ יתר על שרירי הרגליים שלהם. סיבה נוספת היא שימוש בנעליים בלויות או ישנות שבולמי הזעזועים שלהם ישנים ולא יעילים, במיוחד אם רצים על משטחים קשים. אי טיפול או חוסר התייחסות לכאבים הראשונים שמופיעים יכולים לגרום לשברי מאמץ. מדרסים בהתאמה אישית של תמיר כפיר יכולים לסייע בשיקום הנזק על ידי שכבות עבות של בולמי זעזועים.

דלקת בגיד האכילס:

הגורם העקרי לדלקת בגיד האכילס הוא עומס יתר, בעיקר עקב ריצה לא מבוקרת, קפיצות מרובות או משחק מאומץ. מדרסים בהתאמה אישית של תמיר כפיר יכולים להקל על המתח בגיד ולזרז את החלמתו.

כאבי ברכיים:

כאבי ברכיים יכולים לנבוע מסיבות רבות ומגוונות, החל משימוש מוגזם כגון ריצה לא מבוקרת ועד לחוסר איזון בכפות הרגליים ועודף משקל. מדרסים בהתאמה אישית של תמיר כפיר יכולים לסייע בשינוי מנח היציבה והקלה על המתח והחיכוך בברכיים.

ITB:

Iliac Tibial Band היא רצועה המחברת בין האגן והברך והיא עלולה להדלק עקב אימון לא מבוקר, בעיקר פעולות חוזרות של כיפוף ויישור הברך. הכאב הוא באגן הלטרלי (בצד הגוף) וחד. מדרסים בהתאמה אישית של תמיר כפיר יכולים להקל על הכאב ולזרז החלמה על ידי תיקון היציבה של הגוף.

 
אורתופדיות
  

 Picture16Picture134Picture142Picture15

Shpigel Web ProgramerMoshe Shpigel - PHP Developerבנייה ופיתוח אתרי אניטרנט